imię dla córki
DZIECI

Wybieramy imię dla dziewczynki. Popularne czy oryginalne?

5 (100%) 1 vote[s]

Szukanie imienia dla córki nie jest zadaniem łatwym i szybko wykonywalnym. Na jego wybór wpływ ma ogromna ilość czynników, które w wielu przypadkach są całkowicie niezależne od rodziców i oczywiście od samego dziecka.

Powstaje jednak pytanie, czy wybrać imię tradycyjne, czy nowoczesne? Na co zwracać uwagę zastanawiając się nad ostatecznymi wyborami? Czy panujące prawo coś ma do powiedzenia w tej kwestii?

Dlaczego to takie ważne?

Wybranie imienia jest jednym z najważniejszych zadań świeżo upieczonych rodziców. Odpowiednie imię dla dziewczynki będzie miało wpływ na całe jej życie. Z tego powodu trzeba podejść do tego zadania bardzo odpowiedzialnie i rozważnie, aby nie zrobić swojemu dziecku krzywdy. Co prawda polskie prawo nieco w tej sprawie pomaga i zabrania używania imion obraźliwych, jednak mimo wszystko wyboru powinno dokonać się bardzo rozważnie.

Jaki jest wybór?

Imiona dla dziewczynki podzielić można na te popularne, które spotyka się na co dzień, zarówno u innych osób, jak i w kulturze, a także na oryginalne, które mogą być na przykład pochodzenia zagranicznego. Które z nich najlepiej jest wybrać?

Wybór imienia jest sprawą bardzo indywidualną. Wpływ na to, jak się odbiera poszczególne imienia, ma chociażby doświadczenie z nimi związane. Już wczesne lata dzieciństwa mogą odbić na danym imieniu piętno, przykładowo poprzez złe wspomnienia z nim związane. A z drugiej strony wiele imion może mieć niezwykle miłe skojarzenia, ponieważ nosiły je wcześniej dziecięce sympatie, pierwsze miłości, rodzice lub wujkowie.

Na co się zdecydować?

Pozostaje jednak kwestia tego, czy zdecydować się na nie pomimo tego, że będą one o charakterze popularnym, lub też oryginalnym. Czy noszenie przez dziecko oryginalnego imienia nie będzie sprawiało mu przykrości? Z kolei czy imię popularne nie straci szybko na popularności i również stanie się piętnem?

O tym, jakie imie wybierze się dla swojego dziecka, powinni zadecydować przede wszystkim rodzice. Zarówno osoby bliskie, przyjaciele, jak i zupełnie obcy ludzie, nie powinny mieć żadnego, nawet najmniejszego wpływ na to, jakie imie nadamy swojemu dziecku.

Z tego powodu nie ma większego znaczenia, czy imiona żeńskie dla dziewczynki wybierać się będzie z grupy imion popularnych lub też oryginalnych. Każde z nich będzie odpowiednie, jeśli tylko będzie się ono podobało rodzicom. W tak bardzo mocno indywidualnej sprawie koniecznie trzeba brać pod uwagę jedynie własne gusta, wspomnienia i odczucia co do konkretnych imion. Nic innego nie powinno mieć większego ani tym bardziej decydującego znaczenia.

Jeden Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *