pranie dziecięcych ubrań
DOM,  DZIECI

Pranie dziecięcych ubrań. Jaki środek wybrać?

5 (100%) 1 vote[s]

W sprzedaży dostępnych jest wiele produktów, które pomagają w dbaniu o rzeczy najmłodszych. Najlepszym rozwiązaniem są proszki hipoalergiczne.

Skóra noworodków, niemowląt, ale i młodszych dzieci jest bardzo delikatna i cienka. Stąd też ważne jest, by wszelkie ubranka jakie mają z nią kontakt były miękkie, ale przede wszystkim pozbawione bakterii i śladów szkodliwych detergentów. Aby to osiągnąć należy je prać w specjalnie do tego przeznaczonych środkach.

Jak prać ubranka dziecięce?

Obecnie na rynku znaleźć można wiele produktów, które pomagają w dbaniu o rzeczy najmłodszych. Na początek warto jednak wspomnieć, że ubranka, kocyki czy pościel niemowląt trzeba zawsze prać oddzielnie (tzn. bez łączenia z rzeczami innych domowników). Pomaga to bowiem w dbaniu o ich maksymalną higienę, gdyż nawet wysoka temperatura czasem nie jest w stanie zniszczyć wszystkich bakterii.

CZYTAJ TAKŻE: Symbole i oznaczenia na metkach

Oddzielone ubrania nie będą więc sprzyjać przenoszeniu ich na ubranka maluchów. Oddzielne pranie to również kwestia tego, że ubranka dziecięce pierze się często w innej temperaturze (od 60 do nawet 90 st. C), przy użyciu innego programu, a przede wszystkim z konkretnymi środkami piorącymi (które różnią się od zwykłych produktów do prania).

Czego używać do prania dziecięcych ubrań?

Ubranka niemowląt należy prać w specjalnym proszku. Jest to ważne, ponieważ delikatna skóra najmłodszych skłonna jest do alergii. Wybrany proszek powinien być pozbawiony silnych składników występujących w zwyczajnych proszkach do prania. Proszek do prania dziecięcych ubrań powinien posiadać także specjalne atesty.

Najlepszym rozwiązaniem są proszki hipoalergiczne. Nie zawierają one takich środków chemicznych jak: wybielacze, nadborany sodu i silne substancje zapachowe. Można w nich znaleźć natomiast zeolity czy polikarboksylaty. Są to naturalne minerały, które nie są szkodliwe dla skóry najmłodszych. Najlepiej też, kiedy wybrany proszek hipoalergiczny do ubranek dziecięcych posiada certyfikat – np. wydany przez Instytut Matki i Dziecka.

Nie tylko proszek

Taki środek piorący będzie zdecydowanie lepszy, a przede wszystkim bezpieczniejszy od proszków używanych przy praniu ubrań osób dorosłych. Warto jednak wiedzieć, że obecnie produkty do prania dziecięcych ubrań to nie tylko proszek, ale również: kapsułki do prania (wygodne i łatwe w użyciu), mleczko do prania (może także być hipoalergiczne i przeznaczone do prania tkanin dziecięcych ubrań), czy płatki mydlane (delikatne, jednak przy ich użyciu ubranka trzeba wypłukać przynajmniej dwa razy).

Oferta środków do prania jest różnorodna. Trudno określić, czy istnieje „ten najlepszy”. Zakup jest zawsze kwestią indywidualnego wyboru. Najlepiej jest spróbować każdego rozwiązania i wybrać to, które wydaje się być najbardziej komfortowe.

Szeroka oferta hipoalergicznych środków do prania dostępna jest na stronie: https://sklep.jelp.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *