płeć dziecka
CIĄŻA,  DZIECI

Czy da się zaplanować płeć dziecka?

5 (100%) 1 vote[s]

Płeć dziecka wydaje się być niemożliwa do zaplanowania. Przecież ten proces odbywa się samoistnie i nie mamy na niego wpływu. Ale czy na pewno? Istnieją metody, które pozwalają zwiększyć prawdopodobieństwo poczęcia dziecka o określonej płci. Są to metody domowe, ale także i medyczne. W poniższym artykule skupimy się głównie na tych drugich, gdyż są one dużo łatwiej dostępne dla zwykłych osób.

To wszystko kwestia chromosomów

Od czego zależy płeć dziecka? Od chromosomów. O płci decyduje moment połączenia komórki jajowej z plemnikiem. Komórki jajowe mają tylko jeden typ chromosomów (chromosom X), a plemniki mogą mieć chromosom X albo Y. W przypadku połączenia plemnika z chromosomem X z komórką jajową urodzi się dziewczynka, a w przypadku połączenia plemnika z chromosomem Y z komórką jajową przyjdzie na świat chłopiec.

Jak rozpoznać płeć dziecka?

Warto uświadomić sobie, że metody domowe są raczej niepewne i o małej skuteczności. Jednakże, są znacznie tańsze i dostępne od ręki dla każdej kobiety, dlatego warto jej poznać. Przede wszystkim chodzi o prawidłowy jadłospis oraz obserwacje owulacji.

Żadne badania wprost nie sugerują diety, która wpływa na płeć dziecka. Jednak obserwacje pokazują, że inne posiłki spożywają zazwyczaj matki chłopców, a trochę inne matki córek. Te pierwsze mają dietę bogatą w sód i potas, a drugie w wapń i magnez. Już około 5-6 tygodni przed próbami poczęcia dziecka warto wzbogacić swoje posiłki o konkretne produkty w celu zmaksymalizowania szansy na daną płeć dziecka.

Znaczenie owulacji

Chcąc urodzić chłopca należy odbyć stosunek w momencie owulacji lub na kilka godzin przed nią. Z kolei pragnąc dziewczynki powinnyście zdecydować się na próbę poczęcia nawet 2 dni przed oczekiwaną owulacją. Według amerykańskich badań plemniki z męskim chromosomem są szybsze od tych z chromosomem X, jednak żyją znacznie krócej.

Dlaczego warto zaplanować płeć dziecka?

Powodów może być wiele. Dominacja jednej płci w rodzinie, odwieczne pragnienie posiadania dziecka o określonej płci albo upodobanie do konkretnego imienia. Księga imion żeńskich i męskich proponuje setki jeśli nie tysiące propozycji, jednak często zdarza się tak, że od długich lat podoba nam się jedno, wybrane imię.

Planujemy mieć tylko jedno dziecko albo pierwsze było innej płci, więc chcemy mieć pewność, że w drugim przypadku urodzi się nam wymarzona córka albo syn. Jeżeli tak jest to warto znać metody, które zwiększają szansę na spełnienie takich marzeń, gdyż są one tańsze i bezpieczniejsze od medycznych ingerencji.

Jeden Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *